בס"ד

התקשרו עכשיו:

אחריות על מערכת סולאריות

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

תקציר: החלטת להתקין מערכות סולריות על גג הבניין? כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים.מערכות סולריות הן דבר מורכב שדורש תחזוק. כל חברה ממנה תקנו תיתן אחריות למערכת אך יש לשים לב לאותיות הקטנות. 

מאת: אור הסהר 

במערכות סולריות, מדי פעם מתגלות תקלות. מערכות סולריות הן מערכות מסובכות על כן תיקון תקלות אלו בדרך כלל יקר ומסובך, לכן חשובה כה חשובה אחריות אמינה שניתנת על ידי החברה המוכרת מערכות סולריות. הנה לפניכם כמה דברים חשובים לשים לב אליהם:ככלל, צריך לזכור שכיוון שעלות תיקונים במערכות כאלה הם יקרות החברות יעשו ככול יכולתם להתחמק ממימוש האחריות ומהתשלום על התיקונים.  לכן, צריך לקרוא את האחריות בעיון ואולי אפילו לבקש הוספת סעיפים. מאחר ובדרך כלל מערכות סולריות נקנות לבניין שלם או קבוצת בניינים יש יותר אפשרות לקבלת גמישות. ככל שהחברה מוכרת יותר כך האחריות היא לזמן רב יותר אך המוצר יקר יותר.

אלו מספר סעיפים שכדאי לשים לב אליהם:

תוקף האחריות

אחריות שנותנות החברות בדרך כלל אינם לתמיד אלא לתקופת זמן מוגבלת. ברוב הפעמים כ"אורך החיים" של מערכות סולריות. לכן צריך לשים לב, כיוון שתקלות במערכת מתחילות להיות נפוצות לקראת תפוגת התאריך של האחריות וכל עיקוב בתיקון התקלה עלול לגרום להחמצת האחריות לעתים בימים ספורים להוצאות גדולות יותר. אם גילתם תקלה יש לתקנה מיד. כלל כדאי לבצע טיפול מקיף פעם בשנה למערכות סולריות. על אף העלות בהזמנת איש מקצוע הדבר לרוב משתלם ומאריך את חיה של המערכת.

אחריות חלקית

יכול להיות מצב שבו אין האחריות לאות תקפה על חלק מסוים או תאריכים שונים לתפוגת האחריות לחלקים שונים. למשל ישנה אחריות לשלמות קופסת הקולטים למשך 5 שנים אך אחריות על הצנרת או התרמוסטט תהיה לשלוש שנים. חלקים רגישים יותר יקבלו פחות זמן אחריות. 

מתקין מורשה

לעיתים החברה דורשת שכל הטיפולים והתיקונים של דודי שמש במערכת יעשו ע"י מתקין או טכנאי מורשה שהוכשר על ידם. עמידה בתנאי זה יכול לגרום לביטול האחריות. כדאי מאד לשים לב לסעיף זה באחריות. יכול להיות שהטיפולים יהיו יקרים יותר אבל הם בתוקף האחריות.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה