בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דודי שמש ומערכות סולריות

תקציר : בשנים האחרונות המודעות להתחממות כדור הארץ הופכת לעניין חשוב יותר מאי פעם. כתוצאה מכך, חשיבות השימוש באנרגיה סולרית מקבלת משמעות גדולה מתמיד.
מאת: אור הסהר

 מדינות שחתמו על הסכם קיוטו, התחייבו להפחית את פליטת גזי החממה. תחנות הכוח  נחשבות למזהמות גדולות ולכן בטווח הרחוק השימוש בחשמל מזיק באופן חמור לכדור הארץ. אז מה אפשר לעשות? למעשה כל אחד מאתנו יכול לתרום בנוסף למאמצי המדינה להפחתת כמות פליטת הגזים המזיקים.

מערכות סולריות

כיום כל מי שיש לו גג או שטח אדמה פנוי, יכול להזמין חברה שתתקין אצלו מערכת סולרית. במערכות אלו מותקנים קולטנים הממירים את אנרגיית השמש לחשמל מבלי לפלוט חומרים מזהמים. את החשמל שנוצר ניתן למכור בחזרה לחברת החשמל וכך לא רק לתרום לאיכות הסביבה אלא גם להפיק רווח פסיבי.

במדינות רבות בעולם, הממשלות מעודדות התקנת מערכות סולריות וחלקן אף מסבסדות את ההתקנה. בישראל הבנקים מאשרים תנאים הלוואה טובים. אבל, אם אין לכם את היכולת להשקיע בהתקנת מערכת סולרית, אבל יש לכם שטח אדמה שאינו נמצא בשימוש או גג, תוכלו להשכיר שטח זה ליזמים פרטיים או חברות המעוניינות בהתקנת מערכות סולריות.

 דודי שמש

אנשים רבים מעדיפים לחמם את המים בגז או בעזרת מכשירי חימום חשמליים כמו אטמור. לא מעט אנשים משתמשים בדודים חשמליים. במקרה ומדובר בדירת מרתף, העניין הוא לגיטימי. אך בבתים משותפים או פרטיים, יש פתרון טוב יותר. פתרון יעיל המסייע לאיכות הסביבה. שימוש בדודי השמש  הוא הרבה יותר ידידותי. הקולטנים שומרים על המים חמים בדוד כל עוד השמש זורחת.

במדינה חמה כמו ישראל,  בקיץ תמיד יהיו לכם מים חמים. בדודי השמש מותקנת גם מערכת חשמלית, כך שאם אתם רוצים לזרז את תהליך החימום אתם יכולים לעשות זאת. במקרה והיה מעונן כל היום אפשר לחמם את המים בעזרת המערכת החשמלית. בכל אופן, התקנת דוד שמש במקום דוד חשמלי תורמת לאיכות הסביבה וחוסכת לכם הוצאות כספיות על חשמל.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה