בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

ניצול אור השמש והפיכתה למשאב ביתי

תקציר : דודי שמש הם מיכלי מים גדולים המחוברים על ידי צינורות אל מתקן , אשר קולט את אור השמש ומנצל אותה לחימום מים. כל הקיץ ניתן לחסוך עשרות שקלים של חימום מים וליהנות ממים חמים ללא הפסקה. גם בחורף דודי שמש חוסכים חשמל וזמן על ידי העובדה שהמים שנכנסים לחימום החשמלי אינם קרים לעומת ללא חימום דודי שמש.
מאת: אור הסהר

ממה עשויים דודי שמש וכיצד פועלים

 דודי שמש הם מיכלים מבודדים , שיכולים להיות מוצבים בבית או מחוצה לו המיועדים לאגירת מים. בגלל שהם מכילים מים עומדים יכולה להצטבר אבנית בפנים. אל הדוד מורכב גוף חימום וצינורות מגולוונים. דודי שמש מחוברים לקולטים במערכת סגורה , שמובילה את המים מהדוד שמחובר לבית אל הקולט להתחמם וחזרה לדוד עבור השימוש הביתי. ישנם מספר גדלים של דודים ואתם יכולים לבחור לפי הצרכים של המשפחה. דוד גדול יתקשה לחמם מים בגלל הכמות הגדולה של המים, לעומת זאת דוד קטן לא יספיק אם יש דיירים רבים בבית.

מהיכן קונים דודי שמש ומה צריך לדעת טרום הקנייה

 ישנן הרבה יצרניות של דודי שמש. לכל חברה יש היתרונות שלה , וכל חברה משווקת לפי יכולת ההתאמה שלה לקולטים. ברוב הבתים מותקנים דוודים כאלו, אך מוצר זה אינו חסין מפני תקלות. אם אתם מתקינים בפעם הראשונה בררו לגבי הזוית בה מומלץ להתקין את הקולטים, על מנת שתוכלו לעקוב אחר פעולותיו של המתקין.בנוסף, כדאי לברר מראש על האחריות של המתקין על פעולות ההתקנה ואורך החיים של המוצר. תמצאו הבדלים באחריות במספר שנות האחריות על גוף החימום.

חימום סולארי ומערכות סולאריות 

שימו לב שאתם לא מתבלבלים בין המושגים. חימום סולארי הוא פעולת הדוודים ואילו מערכות סולאריות הן ניצול השמש לאפקים רבים ולא רק לצורך הביתית של חימום מים.כך או כך, הרעיון המסתתר אחרי שתי מערכות אלו הוא ניצול של השמש הנתנת לנו בנדיבות בארצנו.דודי שמש נחשבים איכותיים לסביבה והם מוצר כחול לבן.

 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה