בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

בעיות במערכות סולריות ושימורן

תקציר : אם בדיוק הטמנתם לוועד בית או נכנסתם לבניין חדש או סתם יש לכם נגיעה למערכות סולריות או סקרנות יתר, כדאי שתקראו את הפסקאות הבאות.
מאת: אור הסהר

 הסבר קצר על מערכות סולריות

מערכות סולריות עובדות על חום השמש. מערכת הקולטים קולטת את אנרגיית השמש והופכת אותה לאנרגיית חום. הקולטים מכילים בתוכם צינורות המכילים מים. מים אלו מתחממים ומוזרמים על ידי משאבה לתוך המיכלים הממוקמים בבניין.

חשבון חשמל מערכת סולריות ומה שביניהן

בעיה ידועה היא שמגיע החורף ואיתו חשבון חשמל מופרז. לא, החשבון לא טיפס בגלל החימום כי אם נודה על האמת לא כל כך קר בארצנו הקטנה. החשבון טיפס כי פתאום צריך לחמם מים בדוד חשמל.

בעיה זו אפשר לפתור על ידי תחזוקה נכונה. בחורף הארץ ישראלי יש הרבה ימי שמש אפשר ליהנות מהם ומהמים החמים שאפשר להפיק מהם. איך? חשוב אז לנקות את קולטי השמש של מערכות סולריות. כדאי לעלות לגג כפעם בחודש חודשיים ולשטוף את הלכלוך מקולטים. דבר זה ישפיע מאד על איכות המים שלכם כדיירים.

 שימור שוטף

כמו בכל מערכת צינורות גם מערכות סולריות נועדו לסתימות. בעיות אלה מתבטאות בעיקר באיכות המים החמים המגיעים אליכם הביתה. אם היה יום שמשי ביותר ואין לכם מים חמים בסופו זו אינדיקציה טובה לבעיה. אינדיקציה נוספת היא זרם מים חלש במים החמים.

כדי למנוע בעיות אלו כדאי לבצע תחזוקה שוטפת של המערכת לפחות פעם בשנה. כדאי שהפעם הזו תהיה לפני החורף כך יובטחו לכם איכות של מים חמים בחורף שבעונה זו הם הרבה יותר עקרוניים.

מה בדיוק  מצריכה כזאת תחזוקה? ראשית ניקוי הקולטים. שנית יש לבדוק את הצינורות ולנקות אותם מאבנית, חלודה ובוץ שנכנסו פנימה. יש לבדוק גם את המשאבות והתרמוסטט אחת לשנה.

 את הבדיקות של דודי שמש ומערכות סולריות ממש לא כדאי לבצע לבד. ההמלצה היא לקרוא לאיש מקצוע שיעשה את העבודה. כך גם יש אחריות על העניין. ככלל מערכות סולריות הן דבר מסובך וכדאי לא להתעסק איתן לבד אלא לקרוא לבעל מקצוע אמין

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה