בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דודי שמש - דרך מצוינת לחסוך בחשמל

תקציר : לשימוש בחשמל יש 2 חסרונות גדולים: א)בכל שנה בגלל סיבות שונות מחיר החשמל מתייקר. ב) ככל שמשתמשים יותר בחשמל, כל נפלטים יותר גזי חממה, והנזק שהאדם יוצר לכדור הארץ רק הולך וגדל. כדי להימנע מבעיות אלו, עדיף לעבור לשימוש באנרגיה סולרית. ניתן להפיק בעזרתה חשמל כמו גם לחמם את המים. בישראל נהוג להשתמש בדודי שמש. לכן אם יש לכם דוד חשמלי, כדאי לכם לשקול להתקין דוד המבוסס על מערכת סולרית. כך תעזרו לשמור על הסביבה ותחסכו כסף.
מאת: אור הסהר

 עזרה במימון

ידוע כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו דודי שמש ולכן 2 גופים החליטו לעזור לציבור. בשנת 2009, כפי שדווח באתר My Net, יצא לדרך פרויקט "קול דודי" המיועד לתושבי לוד. באזור זה לתושבים רבים יש בעיות כלכלית, לכן בנק לאומי ועמותת "יוזמת האנרגיה הטובה" החליטו לתת תמריצים לכמה מאות משפחות בלוד על מנת שיחליפו את דודי החשמל שברשותם בדודי שמש.

חיסכון בחשמל

כל משפחה שתחליף את הדוד, אמורה הייתה לחסוך לעצמה בין 700-1000 שקל בשנה. גובה הסבסוד לפרויקט זה היה 400 שח למשפחה. לא ידוע כמה משפחות לקחו פרק בפרויקט אך כיום, כאשר מחירי החשמל גבוהים יותר מאי פעם, סביר להניח שהפרויקט היה זוכה להצלחה לא קטנה.

טיפים בחיסכון חשמל

כל אחד שיש לו דוד שמש בבית, עדין יכול לחסוך לעצמו כסף אם רק ישתמש נכון בדוד. בדודי שמש מותקנת מערכת חשמל כגיבוי לימים בהם אין שמש, או על מנת לזרז את חימום המים. ככל שתשמרו יותר על ניקיון הדוד, כך הוא יצרוך פחות חשמל. תוכלו לחסוך בחשמל אם תפעילו את הדוד רק בשעת הצורך. לכן הימנעו מלהדליק את הדוד בבוקר רק כדי שיהיו לכם מים חמים כשתחזרו מהעבודה. עדיף לחכות חצי שעה לחימום המים מאשר לבזבז כסף על הפעלת בדוד במשך כמעט יום שלם. עוד דרך היא פשוט להתקלח פחות זמן. כך תוכלו לחסוך גם במים וגם בחשמל.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה