בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דודי שמש - המצאה ישראלית

תקציר : פגיעה באיכות הסביבה של כדור הארץ, כל אחד מאתנו יכול לתרום את חלקו. דודי שמש המבוססים על מערכות סולריות הם אחד האמצעים היעילים ביותר למטרה זו.
מאת: אור הסהר

 ישראל לא נחשבת למעצמה עשירה בנפט ופחם. למרות תגליות הגז האחרונותבים, שיטחה הקטן אינו מאפשר לקוות שיום אחד היא תהפוך למעצמת אנרגיה. אבל ישראל,בניגוד לכמה מדינות אחרות עשירות בימי שמש. למעשה בישראל יש מעל ל 200 ימי שמשבשנה, כך שיש לה את כל הסיכויים להפוך למעצמת אנגריה סולרית. אנשים רבים בוחריםלנצל גגות ושטחים חקלאיים להתקנת מערכות סולריות על מנת להפוך את אנרגיית השמשלאנרגיית חשמל. בנוסף בכל רוב הבתים בישראל מוקנים דודי שמש המבוססים על ניצולהאנרגיה הסולרית לטובת חימום מים.

 תרומה סולרית לעולם

ישראל תרמה רבות לעולם דרך המצאות בתחום הטכנולוגיה והחקלאות. אחת מפריצות הדרך החשובותבתחום האנרגיה הסולרית נעשו על ידי הפיזיקאי ד"ר צבי תבור. הוא הבין שישראלחייבת פתרון אנרגיה חלופי. לכך הוא ביצע מחקרים שונים עד שהצליח לגרום לחימום מיםעל ידי אנרגיית השמש דרך קולטי שמש. המצאתו עשתה מהפכה בתחום והפכה לחיונית בכלבית בישראל. למעשה בזמנו הועבר חוק על פיו בכל בית בישראל חייב להיות דוד שמש.

דודי שמש פועלים גם באמצעות חשמל

מדינות נוספות הבינו את חשיבות ההמצאה וישמו אותה במדינתם. דודי אינם מיועדים בעיקר לשימוש בקיץ.בכל דוד שמש אפשר לחמם את המים גם בעזרת מערכת חשמלית כך שמבקרה ונגמרו המים החמיםאיך צורך לחכות יותר מידי זמן כי ניתן לזרז את חימומם על ידי הפעלת המערכתהחשמלית. היחידים שאינם יכולים להשתמש בדוד שמש הם מי שאין ליחידת הדיור שלו גישהלגג. במקרה כזה, יש באפשרותו לרכוש דוד שמש חשמלי, או להשתמש בכל מתקו חשמלי אחר לחימום המים.

תחזוקת דודי שמש

דודי שמשיכולים לחסוך כסף רב על הוצאות מיותרות על חשמל. אבל, כל אחד צריך לדאוג לתחזוקת דודהשמש. לכן כדאי להסיר את האבנית מעל גוף החימום ולנקות אחת לכמה חודשים את קולטי השמש מאבק. לכלוך יכול להזיק למערכת וליצור תקלות.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה