בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דודי שמש ממה הם מורכבים

תקציר : אין דבר יותר מהנה מאשר מקלחת טובה אחרי יום עבודה ארוך. אתם חוזרים הביתה תשושים, עייפים, נכנסים למקלחת באנחת רוחה, פותחים את זרם המים בברז... והמים קרים. פשוט קרים. יש משהו יותר מתסכל מזה?
מאת: אור הסהר

 דודי שמש

בארצנו שטופת השמש, אפשר בקלות לנצל את חום השמש ואת האנרגיה הסולארית, ולוודא שיהיו לנו תמיד מים חמים במקלחת. דודי שמש  הם אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת. בכלל, החוק קובע שבכל בנין שגובהו עד עשר קומות חייב להיות מותקן דוד שמש. דודי שמש אמקור מותקנים על גג הבניין ומספקים לכם מים חמים כמעט בכל עונות השנה.

ממה מורכבים דודי שמש ?

דודי שמש מורכבים ממיכל המחובר לקולטים. הקולטים מורכבים מצינורות מים, המחוברים במסגרת מלבנית. המסגרת הזו, בחלקה החיצוני, עשויה מזכוכית מחוסמת שקופה, ואילו משאר הצדדים היא עשויה ממתכת אטומה שחורה – הצבע השחור קולט במהירות את חום השמש, כך שהמים מתחממים בקלות.

דודי שמש  מותקנים על הגג, ולפעמים בשטחים פתוחים אחרים בצמוד לדירה – שטחים המאפשרים קליטה טובה של קרני השמש. הדודים מרכבים לאורך, בעמידה, לניצול יעיל יותר של אנרגיה. בחלק מדודי שמש אמקור מותקן מאיץ חום – גוף חשמלי המסייע למים להתחמם במהירות בעונת החורף.

תחזוקה של דודי שמש 

החשוב ביותר הוא לוודא מידי פעם שאין הצטברות של אבק על הקולטים. האבק עלול לכסות את הצבע השחור של הקולטים ובכך להקשות על חימום המים.אם בדוד השמש שלכם מותקן מאיץ חום, חשוב לדעת שהוא גורם להצטברות של אבנית בדוד. לכן יש להתקין בדוד מערכת סינון אבנית, שתמנע את הצטברות האבנית, או לחילופין לדאוג לניקוי של הדוד מאבנית פעם בשנה לפחות.

האם דוד שמש יעיל בחורף?

כאמור, בחלק מדודי שמש אמקור מותקן מאיץ חום חשמלי, המסייע לחימום המים בחורף – אך גם סופח אבנית. לא בכל חלקי הארץ מאיץ החום הזה יעיל, ולכן כדאי לקבל ייעוץ ממתקין דודים או מהחברה. ייתכן שיהיה עליכם לשקול התקנה של דוד חשמלי קטן בתוך הבית, במיוחד לימות החורף.

 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה