בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דודי שמש תקלות נפוצות

תקציר : "גברת הפאלנג' דולף" "יש לך בעיה בקולטים" נשמע לכם סינית או משפטי פתיחה גרועים במיוחד? אז כנראה שעדיין לא הייתה לכם תקלה ב דוד שמש. בישראל יש מחסור במים אך לא בשמש על כן ברוב הבתים מותקנים דודי שמש.
מאת: אור הסהר

 דודי שמש בישראל הם אמינים מאד ובאים בדרך כלל עם אחריות לשלוש שנים. אך עם זאת, דודי שמש מתקלקלים. כאן ננסה לעשות סדר בבלגן וננסה להבין את המונחים של בעיות דודי שמש ועד כמה חמורה כל בעיה.

 תקלות נפוצות

התקלה הנפוצה ביותר של דוד שמש היא אבנית כמובן. במקרים רבים האבנית חוסמת את המעבר בצינורות הולכה. במהלך תהליך החימום של דודי השמש מופרדת האבנית מהמים ונדבקת לדפנות צינורות ההולכה ומונעת מהמים להגיע אל גוף החימום.

 איך תרגישו בבעיה? אם לוקח יותר זמן מהרגיל למים להתחמם או אם המים לא חמים מספיק או שזרם המים החמים חלש או במקרה הגרוע דוד השמש מקצר, רוב הסיכויים שיש לכם בעיית אבנית בצינורות דוד השמש.

 איך פותרים? אם כבר הגעתם לבעיה מזמינים איש מקצוע שינקה לכם את האבנית מהצינורות. למניעה כדאי לנקות פעם בשנה לפחות את הצינורות ועל ידי כך למנוע הצטברות אבנית או לחלופין להתקין מסנן אבנית בברז המים הראשי של הבית.

תקלה נוספת יכולה להיות נזילה מהפלאנג'. לא זה לא סוג של שבט אפריקאי זוהי צלחת שמשמשת כתושבת המיכל והתרמוסטט של דוד שמש. נזילה זו נובעת גם כן מהצטברות אבנית והפתרון לה היא פתיחה וניקיון הדוד מבפנים.

קולטי השמש יכולים גם הם להינזק ויש לתחזק אותם על ידי ניקיון כפעמיים בשנה.

כדאי להזמין איש מקצוע אין וטוב לפעולות אחזקה של דוד שמש כפעם בשנה. הוא ינקה את דוד השמש ויתחזק אותו. אמנם פעולה זו תעלה לכם כסף אך לטווח הארוך היא משתלמת.

מתי "הלך הדוד"

דוד שמש דורש החלפה רק במקרה של דליפה ממיכל הדוד בעצמו. תקלה כזו יכול לאתר בעל מקצוע טוב וכדאי שתסמכו עליו. איש מקצוע יאתר אם הנזילה הא מהפלנג' או מגוף הדוד ממש ואז ידע לתת הערכת מצב.

 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה