בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

דוד חשמל כאמצעי לחיסכון כלכלי

תקציר : מים חמים הם מצרך הכרחי בבתי אב, בעיקר כאשר יש ילדים קטנים. אך עם כל השמחה והאושר, ההוצאות גודלות כמעט בהתאם. ולכן יש לבדוק כיצד ניתן להתייעל ואיפה ניתן לחסוך בטווח הארוך.
מאת: אור הסהר

אחת מהדרכים היא החלפת דוד השמש או הוספת קולטים. עונת הקיץ היא העונה האידאלית לבדוק אפשרות זאת כהכנה מוקדמת לחורף הקר.

אז מה בעצם עושים

 הקריטריונים המשפיעים על ההוצאות, מורכבים ממספר בני הבית, סוג הבית, האם מדובר בבניין משותף או בית פרטי, סוג הגג ועוד. כאשר מדובר בבית משותף יש לקחת בחשבון  את עלות שכירות הגג או הקרקע. לאחר מכן יש להחליט מהו הנפח הרצוי של דוד השמש, לרוב למשפחה ממוצעת בעלת 4 נפשות יש לבחור בנפח של כ150 ליטר ולמקם את הקולטים לכיוון דרום עם קו נקי לכיוון השמש ללא הצללה של בניינים שכנים ככל שניתן. גם בידוד הצינור שמוביל מים מהדוד למקלחת תורם לחיסכון הכללי ולא פחות חשוב מונע את הבלאי הטבעי.

כיצד החיסכון בא לידי ביטוי

שמש יש בארץ בשפע, אז מדוע לא לנצל זאת? דודי שמש מורכבים משני גורמים, בוילר, מיכל אשר מכיל את המים, לרוב עשוי מנירוסטה וקולטי שמש הקולטים את אנרגיית השמש, המים מתחממים בקרני השמש וכך נוצרים למעשה, מים חמים אשר מוזרמים לכל ברזי המים בבית. המוליכים אשר נמצאים בגוף הדוד, שומרים על חום המים. עם הקידמה הטכנולוגית גודלת מודעות הציבור לשימוש במקורות אנרגיה סולארית לכן, אלו שבונים כרגע בית יעדיפו לרכוש ולהתקין מערכת סולארית חדישה על מנת לחסוך בטווח הארוך.

חשיבות ההתקנה

ראשית, יש לבדוק שהדוד עומד בסטנדרטים של משרד התקנים הישראלי ומשך ההאחריות.  איכות ההתקנה היא לא פחות חשובה שכן עליה יקום ויפול תקינות הדוד לאורך השנים ולכן יש לוודא שהמתקינים מנוסים ובעלי ידע טכני מקצועי ומדויק. כמובן לא לשכוח לבדוק האם יש לחברה ביטוח מפני נפילות. התקנה נכונה של המערכות מבטיחה אורך חיים ארוך לדוד וחוסכת כסף לבעלי הבית בעתיד.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה