בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

הגיע הזמן! לשדרג את דודי השמש!

תקציר : עברו שנים מאז החלפתם את המערכת הסולארית של דוד השמש שלכם? המים החמים כבר לא זורמים כנדרש לדוש שבמקלחת? כנראה שהגיע הזמן להחליף או לשדרג את דוד השמש שלכם, לדוד חדש ואיכותי יותר.מאת: אור הסהר דודי שמש הם הכלי הנוח והפשוט ביותר לחימום מים במדינת ישראל. בעבר, כאשר החרם הערבי הקשה על מדינת ישראל להשיג פחם ונפט, ובשל כך מחירי החשמל עלו באופן משמעותי, הבינו רבים שאותם דודי שמש הם הפיתרון האידיאלי לחיסכון בחשמל. כיום מחירי החשמל נמוכים יותר וניתן להשתמש גם בדוד חשמלי רגיל ולשלם פחות, אולם שימוש באותן מערכות סולאריות לחימום מים הן עדיין אופציה זולה יותר ומזהמת פחות. 

לכן במידה ודוד השמש עושה בעיות, אל תוותרו על המים החמים הזמינים. בידיכם שתי אפשרויות: הראשונה היא תיקון המערכת הקיימת, והשנייה היא קנייה והתקנה של מערכת חדשה.

איך לבחור דודי שמש איכותיים?

האיכות של דודי שמש ואיכות ההתקנה שלהם היא משמעותית מאוד עבור כמות המים החמים שנוכל לאגור, זמן ההתחממות של המים ואורך החיים של הדודים. כמו כן, קיימים סוגים רבים של דודי שמש, אשר חלקם מורכבים אך ורק ממערכות סולאריות, ואחרים מכילים בתוכם גם גוף חימום חשמלי לימים בהם אין כלל שמש. לכן כאשר בוחרים דודי שמש יש להתחשב במספר מרכיבים שונים, חלק תלויים בנו ובצרכים שלנו, ואחרים בביצוע סקר שוק איכותי ובחינת איכות המוצר:

איכות החברה. חשוב מאוד לרכוש דודי שמש מחברה מוכרת ובעלת מוניטין.איכות המוצר. ישנו הבדל משמעותי בין דודי שמש שונים, אשר חלק מכילים מאיצי מסוגים שונים ועשויים להיות מהירים ויעילים יותר בחימום המים. מה גודל דוד השמש? דודי שמש מגיעים בנפחים של 80-200 ליטר, כאשר הבחירה צריכה להיעשות על ידי בחינת מספר הנפשות במשפחה.מה מקבלים? לא תמיד אנו צריכים להחליף את כל הדוד או המערכת, חשוב לעיתים ניתן להשתמש בחלקים מסוימים. לכן חשוב לבדוק זאת מראש ולרכוש רק את החלקים הנדרשים.רק דודים שעומדים בתקן! בדקו שהדוד שאתם קונים מקיים את החוק ועומד בתקן הישראלי.כולל התקנה? חשוב לסגור מראש את עלויות ההתקנה והובלה. במקרים רבים המתקינים ייגבו תוספת תשלום על התקנות במקומות בעיתיים, כגון רבי קומות או עבור פינות מערכות סולאריות נוספות שהיו במקום.אחריות. יש לדרוש אחריות על דודי שמש ולא פחות חשוב גם על איכות ההתקנה. בתום התהליך יש לבדוק שדוד השמש אכן עובד, ובנוסף יש לוודא שההתקנה נעשתה באופן מקצועי.מיקום דוד השמש. דודי שמש או מערכות סולאריות
 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה