בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

התקנת דודי שמש – בטיחות קודמת לכל!

תקציר : התקנת דודי שמש זוהי עבודה לא פשוטה, ולכן היא שמורה אך ורק למקצוענים. התקנת דודי שמש משלבת אלמנטים מסוכנים רבים, אשר מחייבים את המתקין להיות מיומן ביותר במקצועו, ולהכיר היטב את כל הסכנות שבפניהן הוא ניצב. למשל:
מאת: אור הסהר

התקנת דודי שמש מתבצעת תמיד במקומות גבוהים (גגות), ולכן חשוב מאוד שהמתקין ידע בדיוק כיצד להתנהל, על מנת לשמור על בטחונו האישי. הקפדה על תהליכי עבודה נכונים, זהירות והצטיידות באביזרי הבטיחות הנחוצים (קסדה, רתמה או מוט, נעליים בלתי מחליקות וכו') מאפשרות לבעלי מקצוע מנוסים לבצע התקנת דודי שמש במהירות וביעילות, ולצאת  ללא פגע.

על גגות של בניינים בדרך כלל יש מספר דודי שמש, דבר שמקשה על התקנת דודי שמש חדשים בגלל המחסור במרווח. כל תנועה לא נכונה בעת התקנת דודי שמש יכולה להוביל לפגיעה באחד הדודים או אף לפציעה של המתקין, ולכן חשוב שהאדם שמבצע התקנת דודי שמש יידע בדיוק כיצד עליו להתנהל, גם בסיטואציות קשות.•בעת התקנת דודי שמש, המתקין מתעסקת בחיבור מעגלים חשמליים, דבר החושף אותו למתח גבוה. התקנה רשלנית ובלתי מיומנת של דוד שמש יכולה לגרום למתקין נזק רב, ובמקרים מסויימים – אף לפגוע בדיירי הבית כולו. לפיכך, בעת התקנת דודי שמש יש חשיבות גם להיכרות מעמיקה של אופן פעולתם של דודי שמש, והבנה של אופן הטיפול הנכון בהם.

התקנת דודי שמש – זהירות על הדיירים!

בנוסף לנזק רב שאליו חשוף המתקין בעת התקנת דודי שמש, יש חשיבות רבה להתנהלות זהירה בגלל שהדבר יכול לפגוע גם בדיירים. למרבה הצער, כיום ניתן למצוא בעלי מקצוע רבים בתחום של התקנת דודי שמש שאינם מיומנים בעבודתם כראוי, ולפיכך עבודות ההתקנה שלהם מתאפיינות בנזילות, קצרים חשמליים, עבודה לקויה של הדוד ועוד. אך לצד ההפסד הכספי שנגרם לדיירים בשל התקנת דודי שמש בלתי מקצועית, קיים גם הסיכון שהם יפגעו באופן פיזי. למשל, אם התקנת דודי שמש מתבצעת בחיפזון וברשלנות, המתקין עלול שלא להקדיש את מלוא תשומת הלב לחיזוק הדוד על גג הבניין. במקרה שהדוד יתנתק ממקומו וייפול, הדבר עלול לגרום לדיירים בנוסף לעגמת נפש,

גם נזק רב לרכושם ואף לבטיחותם!
 

 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה