בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

טיפים לתחזוקת דודי שמש

תקציר : בהרבה מאוד בתים בישראל משתמשים בדודי שמש על מנת לחמם את המים בחורף. זוהי הדרך היעילה והחסכונית ביותר. בנוסף המרת אנרגיה סולרית לאנרגיה טרמית היא מעשה ידידותי לסביבה. ישראל היא מעצמה בכל מה שקשור לדודי שמש, והיא אפילו מייצאת דודים לארצות הברית. אך שום מעצמה לא יכולה להחזיק לנצח ללא תחזוקה. זאת אולי נשמעת לכם טרחה, אבל למעשה זה ממש לא לוקח זמן רב.
מאת: אור הסהר

חיזוק דוד השמש

אומנם בישראל אין סופות טורנדו והוריקנים, והחורף כאן הוא קליל יחסית, אבל אין זה אומר ש דודי שמש חסינים מפני פגעי מזג האוויר. ראשית, לפני שאתם מתקינים אותו בחרו מקום טוב. מומלץ להתקן אותו תחת גגון כדי למנוע נזק מברד. כמו כך כשיש רוחות חזקות, כדאי לקשור אותו לקיר.

ניקיון קולטי שמש

קולטי השמש הם האחראים על המרת האנרגיה. אם הם לא מתוחזקים כראוי, פעולת החימום הופכת לאיטית. לכן כדאי לעלות לגג אחת לכמה חודשים ולעבור עם סמרטוט לח על קולטי השמש. זה יקח לכם פחות מחמש דקות. קולטים סתומים עלולים להסב נזק שיעלה לכם לא מעט כסף לתקן אותו. כמו כן עם השנים נוצרת חלודה על הקולטים. אותה קצת קשה יותר לנקות מאשר להסיר אבק. אפשר להשתמש בסמרטוט טבול בלימון ומים.

ניקוי אבנית

אף אחד לא אוהב את האבנית שמצטברת על הקומקום. גם על גוף החימום של הדוד נוצרת הצטברות אבנית. גם האבנית מאיטה את פעולת החימום ולאט לאט אוכלת את גוף החימום. לכן כדאי לנקות אותו פעם בשנה. אחרת תצטרכו להחליף אותו.

הפעלה מבוקרת

ככל שתשתמשו פחות בדוד כך הוא יחזיק זמן רב יותר. אין זה אומר שצריך להתקמצן על הפעלתו, אבל אם אתם רוצים שיהיו לכם מים חמים, אין צורך להפעיל אותו שעות לפני שאתם נכנסים למקלחת. הפעילו אותו רק כאשר אתם צריכים אותו. כך תוכלו לחסוך בחשמל בחורף. בקיץ תגלו שהדוד עושה את העבודה לבד ללא צורך בשימוש בחשמל על מנת לזרז את פעולת החימום.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה