בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

מה זה מערכות סולאריות?

תקציר : מערכת סולארית הינה מערכת הקולטת את אנרגית השמש ומפיקה ממנה אנרגיה חשמלית. המערכת עובדת באמצעות לוחות סולאריים (לוחות שחורים המוצבים על גג הבית) הקולטים את קרני השמש והופכים את האנרגיה שבהן לאנרגיה חשמלית.מאת: אור הסהר

 כיצד משתמשים במערכות סולאריות?

את האנרגיה החשמלית אותם מפיקים הלוחות הסולאריים ניתן לנצל לטובת חימום המים בבית. ישראל הינה מובילה בתחום חימום המים הסולארי, כשהייתה הראשונה להמציא ולפתח מערכות מסוג זה, כדוגמת דודי השמש המוכרים על גגות הבתים.

למה כדאי להשתמש במערכת סולארית?

יש מספר סיבות לשימוש במערכת סולארית לחימום המים בבית. סיבה ראשונה היא חיסכון בכסף. אתם בוודאי זוכרים לא מעט פעמים בהם שכחתם לכבות את הדוד ובזבזתם כסף על כך שהוא היה דלוק בלי סיבה. עם מערכת סולארית לחימום המים זה לא יקרה יותר. לא בגלל שהזיכרון שלכם ישתפר, אלא פשוט מכיוון שלא תצטרכו להדליק אותו יותר. המערכת הסולארית תקלוט את קרני השמש במשך היום ותחמם את המים כך שיהיו חמים למשך כל היום, מבלי להדליק את הדוד ולחסוך בחשמל.

אנרגיה ירוקה

סיבה נוספת לשימוש במערכת סולארית, וחשובה לא פחות, היא השמירה על סביבה ירוקה ונקייה. הפקת חשמל מקרני השמש אינה כרוכה בזיהום שנוצר מהפקת חשמל מפחם או גז (כמו החשמל שמספקת חברת החשמל), כך שבשימוש במערכת סולארית אתם מסייעים לשמירה על אוויר נקי ובריא יותר.

התקנת מערכת סולארית

התקנה של דודי שמש ומערכת סולארית הינה מיומנות מורכבת ויש לקרוא למומחים בתחום בכדי שתעשה על הצד הטוב ביותר. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני ההתקנה כמו זווית הלוחות ומידת החשיפה לשמש, עמידות ואטימות הגג, וכן ההתקנה מתבצעת בצורה שונה בין אם מדובר בהחלפת דוד ישן במערכת חדשה, או בהקמת מערכת בבית חדש.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה