בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

מערכות סולריות

תקציר : מערכות סולריות או סולאריות זה לא אותו דבר? זה לא הדבר הזה שמייצר חשמל? או שזה ההוא עם השמש? עם כל השמות האלה נעשה לנו באלגן. מערכות סולריות ומערכות סולאריות אינן אותו דבר. כל ההבדל הוא ב-א'. שתיהן עובדות על שמש אבל מערכות סולריות תפקידן לחמם מים ומערכות סולאריות מייצרות חשמל. אנחנו נסביר קצת על מערכות סולריות (אלה בלי ה-א').
מאת: אור הסהר

 מה זה מערכות סולריות?

מערכות סולריות נוצרו בשנות השמונים הראשונות. למה? כי לא היה מקום בגגות לכל דודי השמש אבל. רצו לנצל את המדינה שטופת השמש שלנו ואת האנרגיה האצורה בה. לפני שתקפצו, נכון. דוד שמש עובד גם כן על אותו עיקרון אבל מערכות סולריות תפקידן שונה. דוד שמש עובד על נטייה טבעית של המים החמים לעלות כלפי מעלה. אך, מה עושים כאשר המיכל של הדוד נמצא 5 קומות מתחת? מערכות סולריות מצוידות במשאבה שתפקידה לקחת את המים ולהזרים לכל המיכלים בדירות השונות.מערכות סולריות, הן בעצם מערכת קולטים- קופסאות מתכת שחורות עם דופן זכוכית או פלסטיק שקוף-  ומשאבות. בתוך הקולטים ישנם צינורות עם מים שמתחממים מאנרגית השמש שהקולט הפך לאנרגיית חום. מים אלו, מוזרמים על ידי המשאבות למיכלי הדודים בכל דירה ומחממים את המים במיכלים. לאחר שחיממו המים חוזרים חזרה לקולטים.

 איפה נמצא מערכות סולריות?

מערכות סולריות ניתן למצוא בבתים רבי קומות בהם אין מקום על הגג להרבה דודי שמש ואז יותקנו דודים מחליפי חום- מיכל שמותקן בכל בית עם צינור ספירלה בתוכו אליו מוזרמים מים חמים מהקולטים ומחממים את המים שבמיכל.מערכות סולריות ניתן למצוא גם בבתי עסק גדולים בהם יש צורך בהמון מים חמים הדורשים נפח מיכל גדול שדוד שמש אינו יכול לספק.

 מי מתקין מערכות כאלו?

ניתן למצוא בשוק המון חברות המתעסקות עם מערכות סולריות. כדאי מאד לקחת חברה אמינה וטובה מאחר שבמערכות כאלה חשוב מאד הדיוק. בנוסף בכל מערכת סולרית יותקן גם רכיב חשמלי בדרך כלל ונדרשת זהירות רבה בהתעסקות עם מים וחשמל. חשוב למצוא איש מקצוע מנוסה ואמין.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה