בס"ד

התקשרו עכשיו:

תיקון של דוד שמש

 

תקציר : אין דבר יותר נעים מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה ארוך ומעייף ולעשות אמבטיה חמה. אבל מה לעשות שאחרי שמגיעים הביתה, צריך להדליק את הדוד ולחכות לפחות שעה עד שהמים מספיק חמים למקלחת הגונה ? כדי לפתור בעיות כאלו קיימים דודי שמש.

מאת: אור הסהר 

מה זה דודי שמש?

דוד שמש אלו הם קולטים של אנרגית השמש שמותקנים על גגות הבתים או במקום שקולט את מקסימום קרינת השמש. דודים אלו מחממים את המים בלי צורך להפעיל את החשמל. כך אנחנו גם חוסכים בחשמל (ובעקבות זאת גם בכסף) וגם תורמים לסביבה בזכות החיסכון באנרגיה.  תיקון של דודי שמש

מה קורה כשדוד השמש מתקלקל?

יש המון גורמים לכך שדוד השמש לא עובד אבל בכולם התוצאה זהה – אין לנו מים חמים. אנשים רבים לא יודעים שניתן לתקן דודי שמש ולא צריך דווקא להחליף ובכך לחסוך הרבה מאוד כסף. 

הדוד לא עובד,  מה עושים?

אם אין לכם מים חמים, למרות שבחוץ זורחת השמש, כדאי לבדוק שהקולטים נקיים מאבק ולכלוך ושאין משהו שחוסם את אור השמש מלהגיע אליהם. אם אחרי שבדקנו, סילקנו גורמים מפריעים וניקינו את הקולטים עדיין אין מים חמים, כנראה שהבעיה היא בדוד עצמו ויש לקרוא לטכנאי שיבדוק אותו. 

הדלקנו את החשמל, אבל עדיין אין מים חמים

אם הדוד מקצר, כנראה שיש בעיה של רטיבות ואכן צריך להחליף את הדוד. לצורך בדיקה ננתק ונכבה את כל המכשירים בבית ונדליק את הדוד – אם עדיין יש קצר סימן שהבעיה היא בדוד. אם אין קצר יתכן שיש בעיה של עומס חשמל. 

בעיות נוספות של דוד שמש הניתנות לתיקון פשוט

לפעמים אין צורך להחליף את כל הדוד אלא מספיק לתקן אותו, תיקון דודי שמש כזה יכול לכלול החלפה או ניקוי של גוף החימום. גוף החימום של דודי השמש עלול להתכסות אבנית שמפריעה לו לעבוד, ניקוי או החלפה של גוף חימום תעלה כ 200- 500 שקלים. בעיות אחרות בדוד השמש הן – תיקון של התרמוסטט או נזילה של מים שעלות התיקון שלהן הוא 200- 400 שקלים.

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה