בס"ד

התקשרו עכשיו:

מאמרים

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

תקלות בדודי שמש - לתקן או לקנות חדש?

תקציר : בעקבות ההתרחשויות הגאופוליטיות במזרח התיכון, מחירי החשמל עלו ולכן כל משפחה היום משתדלת לחסוך בחשמל. אחת הדרכים היעילות ביותר לקצץ את חשבון החשמל החודשי היא בעזרת שימוש ב דוד שמש. כמעט על כל בניין בישראל תוכלו למצוא דודי שמש המבוססים על מערכות סולריות. הלוחות הסולאריים קולטים את קרני השמש ומחממים את המים.
מאת: אור הסהר

דודי השמש מותקנים על הגג. בחלק מהבתים הם מוסתרים, ובמקומות אחרים הם נשארים גלויים לעין. מה שחשוב הוא למקם אותם במקום עם נגישות נוחה.

אנרגיה ירוקה

חימום מים בשיטה זו לא רק חוסך כסף, אלא גם נחשב לידידותי לסביבה משום שהתהליך מתבסס על אנרגיה בלתי מתכלת. בנוסף חימום מים בשיטה זו אינו מצריך שימוש בחשמל שהפקתו פוגעת באיכות הסביבה. ברוב ימי השנה בישראל יש שמש, אולם בחורף, או בימים בהם מעונן, אפשר לחמם את המים בעזרת החשמל. כך שמי שרוכש דוד שמש, יכול לא לדאוג, כי בכל מקרה מים חמים לא יחסרו לו .

התאמת גודל הדוד למשפחה

קיימים גדלים שונים של דודי שמש. יש להתחשב בכמות הנפשות בבית. אם יש לכם משפחה גדולה כדאי לרכוש את דוד השמש הגדול ביותר, אחרת המים החמים יספיקו ל 2-3 אנשים. לרווקים וזוגות עדיף לקנות דוד שמש קטן או ביינוני. לפני שקונים דוד שמש צריך לחשוב גם לטווח רחוק. אם אתם גרים בבית שכור, יש לתאם את הרכישה עם בעל הבית. אם אתם מתכוונים להרחיב את המשפחה כדאי מראש לקנות דוד גדול כדי לא לקנות אחד נוסף מאוחר יותר.

ישראל -  מובילה את העולם בשימוש בדודי שמש

ב3/4 מהבתים בישראל משתמשים בדודי שמש לחימום המים. בתקופה האחרונה, בעקבות המודעות הסביבתית, אנשים שהשתמשו עד היום בחשמל לחימום המים, הבינו שמערכות סולריות הם הפתרון היעיל ביותר. אבל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו היום דוד שמש. למשל מי שגר ביחידת דיור במרתף, אין לו גישה לגג ולכן הוא נאלץ להסתפק בדוד שמש חשמלי. פרט לאנרגיה סולרית וחשמל, אפשר לחמם את המים גם בעזרת גז. חימום המים בעזרת גז מספק מים חמים באופן מידי וללא הגבלה, ובכל זאת, לרוב הישראלים יש דוד שמש. למעשה ישראל היא המדינה המובילה בתחום זה.

 

שלח

תודה רבה

פנייתך התקבלה והיא  תענה בהקדם

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה

שדה חובה